Január elején szokás elővenni az új naptárat, naplót. Van, aki saját kezűleg bullet journalt készít. Én is hasonlóan indítom az évet. Ez a bejegyzés azonban nem a friss, ropogós lapokkal teli, határozott céllal megvásárolt naplókról fog szólni.
Eszembe jutott ugyanis, hogy miközben minden év elején újonan beszerzett füzetbe és naptárba szeretek elkezdeni tervezgetni, akadnak olyan üres füzetek a fiókban, amikhez nem nyúltam hozzá még egyszer sem.
Ezek a füzetek ez idáig céltalanul árválkodtak, vagy azért, mert nem tetszett a felosztásuk, vagy a lapszám volt túl kevés/ sok ahhoz, hogy naplónak, iskolai füzetnek használjam. Firkálós füzetnek meg túl szépek vagy minőségiek.
Szerintem sokan vagytok ehhez hasonló helyzetben. Ezért úgy döntöttem, összeszedek néhány ötletet, hogy mit érdemes kezdeni ezekkel a füzetekkel. Azt hiszem, van köztük jónéhány ötlet, amit én is meg fogok valósítani az elkövetkező év üres óráiban.

Gyűjts idézeteket
Akár néhány oldalt, vagy az egész füzetet szánhatod arra, hogy feljegyezd a kedvenc idézeteidet. Én alapvetően imádom az idézeteket, és van már egy gyűjteményem, de konkréta ilyen füzetem ezidáig még nincsen.


Vezess egy hagyományos naplót
A napló alatt azt a kis jegyzetfüzetre gondolok, amit szinte mindenki vezetett általános iskolában. Ebbe a füzetbe nap végén belekerülhetnek az aznapi gondolatok, és események. Ezt a naplót illusztrálhatod saját rajzokkal, vagy nyomtathatsz hozzá képeket.


Indíts egy álomnaplót
Az álomnaplóba minden reggel feljegyezheted az aznapi álmaidat. Ha van kedved, elolvashatod a hozzá tartozó jelentést, például egy internetes álmoskönyvben. Régen én sokszor szórakoztam ilyesmivel, amikor sok időm volt. 🙂


„Mood board” helyett készíts kollázst a füzetbe
Szép eredményt kaphatunk, ha hasonló témájú, vagy színű, képeket teszünk egy oldalra. Ezt kiegészíthetjük feliratokkal, és idézetekkel is. Mindennel együtt szórakoztató elfoglaltság lehet egy esős délutánon.


Vezesd az étkezéseidet, a testmozgást, a folyadékbevitelt
Év elején sokak között én is megfogadtam, hogy egészségesebb életmódot fogok élni. Ezt kezdve a megfelelő ételek választásával, napi folyadék bevitelével, és a mozgás beiktatásával. Egy ilyen lista sokat segíthet a tervezésben és a nyomon követésben. Ha van kedved olvasd el a korábbi bejegyzésem, arról, hogy milyen újévi fogadalmakat érdemes betartani 2018-ban.


Készíts emlékkönyvet
Egy emlékkönyvbe beleírhatod az elmúlt időszak élményit, a hozzá tartozó képekkel illusztrálva. Ez egyébként ajándékba is szuper ötlet, például a családnak, vagy a barátoknak.


Írj bele listákat
Ide kerülhetnek a megnézendő filmek, sorozatok, olvasnivalók, kedvenc dalaid. Így biztos, hogy észben tudod tartani az összeset.


Készíts tervet a takarékoskodáshoz
Ezen az oldalon vezetheted a kiadásaidat, vagy, hogy mennyit sikerült félretenned az adott hónapban. Ez hasznos lehet, ha olyan vagy mint én, és nem tudod hova tűnik el minden pénzed a hónap végére, miközben szándékodban áll spórolni kicsit.


Jegyezd fel a gondolataid, ötleteid
Néha jó papírra vetni a hitelen támadó ötleteket. Legközelebb pedig hasznos lesz visszaolvasni őket.


Vezess hála naplót
Ide leírhatod, hogy mi az, amiért hálás vagy, mi volt mindaz, amit elértél. Ide kerülhetnek a legkisebb örömteli dolgok, amik téged értek. Egy ilyen napló jó kiindulópont a pozitív hozzáálláshoz.


Készíts virág-emlékkönyvet
A virágkönyv elkészítéséhez találtok inspirációt egy erről szóló korábbi bejegyzésemben.


Vesd papírra a céljaid, írj bakancslistát
Ha leírod a céljaidat, vágyaidat, akkor nagyobb eséllyel válnak valóra, mert jobban tudsz rájuk összpontosítani.


Utazónapló
Az utazónaplóba nyomtass fotókat, amiket az út során készítettél. Ezek mellé írj egy rövid beszámolót, hogy mit éltél át, mi volt, amire emlékezni szeretnél az élményből. Ebbe füzetbe kerülhetnek a repülőjegyek, múzeum belépők, és minden más, ami az úthoz kapcsolódik


Receptes füzet
Mindenkinek szüksége van egy könyvre, ahova feljegyezheti az összes megőrzésre méltó receptet. Ide kerülhet minden, amit mostanában kipróbát, vagy akár nagymamáid kézzel írt sárguló fecnin megőrzött receptjeit is beragaszthatod.


Piszkozatos vagy firkálós füzet
Minden más, mit nem tudsz hova feljegyezni, helyet kaphat a „firkálós” füzetben.


A bejegyzésben szereplő képek a Pinterestről származnak.
A következő termékek partnerlinken keresztül érhetőek el. Kattints a képre részletekhez / vásárláshoz! 🙂
Ezeket ajánlom kreatívkodáshoz!
Ha tetszett a bejegyzés, ne felejtsd el megosztnai!
Puszi, Gréti