Mint tudjátok nagy Lenovo rajongó vagyok. Most alkalmam adódott tesztelni egy új készüléket mely nem más, mint a Google Asszisztenssel ellátott Lenovo Yoga Smart Tab. Itt olvashatjátok első benyomásaimat.
Megfelelő méret, súly és kialakítás.
A Yoga Smart Tab készülék a Lenovotól megszokott elegáns és letisztult külsővel rendelkezik. Praktikus, mert pillekönnyű, a fogása, tartása kényelmes. Gyakorlatilag egy magazin súlyánál nem nehezebb, így félkézzel is könnyedén foghatom használat közben. Bónuszként megemlíteném, hogy kikapcsolt állapotban a felülete olyan fényes, hogy akár tükörként is használhatjuk. 😀
Tetszik, hogy kijelző képe mind a négy irányba elfordul, így bármilyen szögben tarthatjuk a tabletet.
Látom magam előtt, ahogy e-bookot olvasok, vagy Netflixet nézek, miközben utazom. A kiruccanások alkalmával nem kell gondolkozni, hogy mérete vagy súlya miatt helyet kapjon-e a táskában.
A táblagép Yoga márkajegyhez hűen többfunkciós használatot biztosít a készülék hátuljába épített kitámasztóval. Ennek segítségével dönthető, letámasztható, fogható vagy fel is akasztható a tablet. Egy szóval praktikus, kényelmes és sokrétű használatra tervezték.
Nagyszerű kép és hang.
A 10,1 colos FHD kijelzőnek köszönhetően a kép extra éles. A színek megjelenése állítható, választhatunk élénk és természetesebb pasztell árnyalatok közül. Az eszközbe bekerült néhány új funkció is, mely növeli az érintő kijelző élményszerű használatát és kényelmét.
Tetszik, hogy a Yoga Smart Tab kialakításánál a Lenovo figyelmet fordított a felhasználók szemének egészségére, így a készülék kiszűri az ártalmas kék színű fényt.
A készülék minőségi hangzását Dolby Atmos technológia és két nagyteljesítményű JBL sztereó hangszóró segíti. A kétoldalt elhelyezett hangszórók 360 fokos hangzást biztosítanak. Ezt a funkciót különösen szeretem. Nálunk a családban nagy elismerést kapott ez a funkció, mivel mindig szól a zene és szeretjük a jóminőségű hangzást.
Google Asszisztens Ambient
A Yoga Smart Tab az első táblagép, mely egyben okosotthon asszisztens is. Az okosotthon funkciók kihasználásához a legjobb, ha kijelölünk egy állandó helyet a Tabletnek és hangunkkal irányítjuk azt, a helyiség bármely pontjáról.
Hoztam néhány példát, hogyan segíti életünket a Google Asszisztens.
Ébredéskor a „Good morning Google!” Parancsra felolvassa az időjárás előrejelzést, javaslatot tesz közlekedési útvonalra a forgalmi viszonyok alapján, közli a naptárunk aznapi pontjait és felolvassa a híreket.
Este a „Good Night Google” parancsra megkérdezi, mikorra állítson ébresztőt, majd relaxációs hangokat kezd játszani, mely segít ellazulni egy hosszú nap végén.
Sütés – főzés közben kérhetjük, hogy olvassa fel a receptet, így maszatos kézzel is tudjuk mi a következő lépés.
Hátrányként említeném, hogy a Google Asszisztens csak angol nyelven érhető el, tehát nem tud még magyarul, mely miatt korlátozott a használhatósága.
Összességében
Nagyon jó tulajdonságokkal rendelkező multifunkciós eszközről van szó. A készülék hasznos lehet táblagépként, böngészéshez, tanuláshoz, olvasáshoz, zenehallgatáshoz, filmezéshez és a Google Assistant hozzájárul a kényelmes életvitelhez.
A Yoga Smart Tab készüléket a Lenovo biztosította.
Korábban írtam véleményezést a Lenovo Ideapad készülékről is, ezt itt tudjátok elolvasni.
Iratkozz fel az e-mailes értesítésekre, hogy mindig elsőként olvashasd az újdonságokat! (Asztali gépen az oldalsáv tetején találod, mobilon görgess tovább lefelé!)
Hamarosan érkezem a következő bejegyzéssel!
Puszi, Gréti
Köszi Gréta klassz infó. Így, hogy megismerhettük a leírásodon keresztül, bátran rendelem meg, mert pont ilyent néztem ki! 🙂 (y)
Szerző
Örülök, hogy hasznos volt. 🙂